VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

04 15. Pirmą kartą Lietuvoje - vargonų improvizacijos pagal Apreiškimo knygą

Ar norėtumėte vargonų garsais būti nukelti į biblinės istorijos pasaulį, pasakojantį apie nesuskaičiuojamą minią žmonių, apsirengusių baltais drabužiais ir laikančius palmių šakas rankose, kurie garbino Dievą ir Avinėlį?

Šį šeštadienį, balandžio 16d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje pirmą kartą Lietuvoje VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius improvizuos koncertą „Išrinktųjų triumfas“.

Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, koncerto programoje bus pristatoma muzikinė istorija pagal Apreiškimo knygos VII skyriaus fragmentą.

Pasak vargonininko, kartu su šia minia, visi angelai, stovintys aplink sostą, vyresniuosius ir keturias būtybes, parpuolė prieš sostą veidais žemėn ir giedodami pagarbino Dievą.

Kaip rašoma Apreiškimo knygoje, ši gausybė žmonių išplovė savo drabužius ir juos išbalino Avinėlio krauju.

„Kai pasakojama, kas laukia šių išrinktųjų, minima, kad jie nebealks, nebetrokš, nebekepins jų saulė nei jokia kaitra, nes Avinėlis, kuris stovi priešais sostą, juos ganys ir vedžios prie gyvybės vandens šaltinių, ir Dievas nušluostys kiekvieną ašarą nuo jų akių.“ – citavo Pinkevičius.

Anot menininko, šie vaizdiniai yra puiki spalvinga medžiaga vargonų improvizacijoms. „Koncerto metu klausytojai prieš akis turės šios istorijos tekstą, o aš muzikinėmis priemonėmis čia pat kursiu valandos trukmės vientisą muzikinę poemą, kuri leis vargonų muzikos mylėtojams mintimis nukeliauti į šį vizijų pasaulį.“ – žadėjo improvizatorius.

Atgal