VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

04 04. Festivalis „Literatūrinės Slinktys“ suburs perspektyviausius jaunuosius kūrėjus

Asociacijos „Slinktys” pirmininkas JUOZAS ŽITKAUSKAS

Balandžio 11 – 16 d. Asociacijos „Slinktys” kviečia į jaunųjų rašytojų festivalio „Literatūrinės slinktys” renginius įvairiose Lietuvos vietose.

Jaunieji kūrėjai kartu su organizatoriais lankysis įvairiose Lietuvos mokyklose, universitetuose, bendraus su mokiniais, klausysis jų pačių kūrybos ir atsakinės į jiems rūpimus klausimus. Festivalio renginiai vyks Vilniuje, Kaune, Juodšiliuose (Vilniaus r.), Švenčionyse ir Švenčionėliuose. Festivalio metu bus suteikta galimybė visiems norintiems paskaityti savo kūrybą. Tam bus skirtas šeštadienio 16 val. renginys „Vilniui ir vilniečiams” ant Trijų kryžių kalno. Jau tradicija tapusioje tiesioginėje LRT radijo programoje autoriai skaitys savo kūryba, diskutuos apie literatūrą. Festivalio pabaigos renginyje kartu su Lietuvos menininkais bus svečių iš Gruzijos bei Latvijos. Neakivaizdžiai, video tiltu renginyje savo kūrybą skaitys Hondūro jaunieji poetai.

Festivalio proga bus išleistas jaunųjų kūrėjų kūrybos rinkinys. Anksčiau leistą bendrą almanachą, šiemet keičia penkių autorių Gretos Ambrazaitės, Dovydo Grajausko, Karolio Klimo, Dominyko Norkūno, Lauros Švedaitės nedidelės knygelės, sutilpsiančios į vieną aplanką. Festivalio organizatorių įsitikinimu, šis rinkinys puikiai reprezentuoja kūrėjų individualias savybes bei literatūrinį charakterį. Tokios festivalio leidybinės praktikos žadama laikytis ir ateityje. Todėl neturėtų būt nieko įtartino, kad daugelyje festivalio renginių dalyvaus būtent šio rinkinio autoriai. Šio rinkinio tikslas – labiau išryškinti penkis gerus autorius, nei perbėgti per jaunųjų kūrybą jų plačiau nepristatant.

Balandžio 11 d. – išvykos į Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono gimnazijas. Jaunieji rašytojai su skaitytojais susitiks sostinės Šv. Kristoforo, Žemynos ir Juodšilių „Šilo” gimnazijose.  Čia skaitys savo poezijos ir prozos kūrinius, atsakinės į klausimus, diskutuos apie kūrybos vietą šiuolaikinėje visuomenėje. 16.00 val. Lietuvos edukologijos universiteto Filologijos fakultete vyks baigiamieji dienos skaitymai su pagrindiniais „Literatūrinių slinkčių” dalyviais Greta Ambrazaite, Dovydu Grajausku, Karoliu Klimu, Dominyku Norkūnu, Laura Švedaite.

Balandžio 12 d. 18 val. Užupio Menų inkubatoriuje (Užupio g. 2A) - „Literatūrinių Slinkčių“ festivalio pradžios vakaras bei jaunųjų rašytojų kūrybos rinkinio pristatymas. Be poezijos ir prozos, svečiai taip pat išgirs puikias Romualdo Milašiaus ir Tomo Vedecko muzikines improvizacijas.

Balandžio 13 d. festivalio renginiai persikels į Švenčionių rajoną. 11 val. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijoje bus surengtas „apvalus” kūrybos stalas, kuriame dayvaus festivalio dalyviai kartu su gimnazijos moksleiviais bei pedagogais. Nuo 16 val. Švenčionių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyks atvykusiųjų bei vietos geriausių jaunųjų litreratų kūrybos vakaras. Renginio metu taip pat bus pristatytas ir naujasis kūrybos rinkinys. Susitikimuose dalyvaus Mantas Balakauskas, Dovydas Grajauskas, Karolis Klimas, Ernestas Noreika. Abu renginius moderuos asociacijos „Slinktys” vadovas Juozas Žitkauskas.

Ketvirtadienį, balandžio 14 d. 20 val. sostinės bare „Salionas” (K. Sirvydo g. 6, Rašytojų sąjunga) bus surengtas vakaras „Iš pirmųjų knygų”. Jau gerai pažįstami ir daugiau ar mažiau literatūrinius kalnus nuvertę poetai Gintaras Bleizgys, Nerijus Cibulskas, Antanas A. Jonynas, Kornelijus Platelis dalinsis savo (ir ne tik) pirmųjų knygų kūryba. Bus staigmenų, apie kurias sužinosite tik atėję pasiklausyti.

Balandžio 15 d. „Literatūrinės slinktys” išslinks į Kauną susitikti su Vytauto Didžiojo universiteto studentais bei dėstytojais. 14 val. Marijos Gimbutienės auditorijoje, nr.  211 savo kūrybą  skaitys Greta Ambrazaitė, Birutė Grašytė, Dominykas Norkūnas Laura Švedaitė ir kt

Penktadienio vakarą, nuo 21 val. ištisas tris valandas su festivalio dalyviais ir svečiais galės susipažinti visi Lietuvos gyventojai, ypač tie, kurie klausosi LRT radijo. Mat tuo metu tiesiogiai bus transliuojama laida „Trys valandos poezijos bei prozos”, kurią ves Raminta Jonykaitė drauge su M. Balakausku ir E. Noreiku. Laidoje dalyvaus dauguma poetų ir prozininkų vienaip ar kitaip per šešerius metus prisidėjusių prie „Literatūrinių Slinkčių“ suklestėjimo. Tai: Simonas Bernotas, Ernestas Noreika, Dominykas Norkūnas, Laura Švedaitė, Mantas Toločka, Greta Ambrazaitė, Mantas Balakauskas, Laura Kromalcaitė, Dovydas Grajauskas, Birutė Grašytė, Karolis Klimas, Juozas Žitkauskas ir daugybė kitų autorių.

Balandžio 16 d. 16.00 val. nuo sostinės trijų kryžių kalno kviečiame visus norinčius (nesvarbu nei amžius, nei lytis ar socialinė padėtis) į tradicinius skaitymus Vilniui ir vilniečiams.

Šiųmetis Jaunųjų rašytojų festivalis „Literatūrinės slinktys” baigis 20 val. specialiu renginiu Vilniaus klube – bare GĖLIŲ PAVILJONAS. Čia skambės balsai iš užsienio, vietinių skaitymai, muzikavimai ir šiaip vyraus jaunatviškai atvira, draugiška atmosfera. „Nenorime, kad festivalio pabaigos renginys būtų gan oficialus – siekiame atvirumo ir laisvumo” – deklaruoja festivalio rengėjai, asociacijos „Slinktys” nariai. Dalyvaus: Anna Dzintarė (Latvija), Giorgi Kobachidze (Gruzija), Magdiel Midence (Hondūras), Nincy Perdomo (Hondūras), Tomas Petrulis (Lietuva), Greta Ambrazaitė (Lietuva), Dominykas Norkūnas (Lietuva), Dovydas Grajauskas (Lietuva), Laura Švedaitė (Lietuva), Karolis Klimas (Lietuva).

Asociacija „Slinktys“ įkurta šių metų rudenį. Organizacija užsiims įvairia kultūrine – šviečiamąja veikla. Literatūrinių renginių, koncertų organizavimas, susitikimai su rašytojais ir muzikantais yra kertinis asociacijos veiklos akmuo. „ Norime suburti jaunuosius meno sričių atstovus, bei sukurti jiems erdvę - galimybę laisvai reikštis ir tobulėti. „Slinktys“, taip pat nepamiršta periodinių leidinių ir knygų leidybos, bei kultūrinių akcijų organizavimo. Organizacija siekia įvairius kultūrinius renginius pateikti kuo patraukliau, juos padaryti lengvai prieinamus įvairaus amžiaus jaunimui. Ir ne tik...” – savo sumanymais dalijasi „Slinkčių” steigėjai.

Atgal