VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kinas

04 22. D. Vildžiūnaitė - veikliausių Europos kino prodiuserių dvidešimtuke

Filmų „Kvėpavimas į marmurą", „Amžinai kartu" ir „Žmonės, kuriuos pažįstam" prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė kartu su 20 veikliausių prodiuserių iš visos Europos atrinkta dalyvauti Kanų kino festivalio metu vyksiančiame renginyje „Producers on the Move".
Jau 17-tus metus vykstančio Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion" (EFP) renginio tikslas - skatinti ilgalaikį Europos šalių bendradarbiavimą kino srityje. Svarbiausi dalyvių atrankos kriterijai - tarptautinė bendros gamybos ir premjerų patirtis už gimtosios šalies ribų.
Lietuvos kino centras jau trečius metus yra savarankiškas „European Film Promotion" narys ir aktyvus organizacijos programų dalyvis. Praėjusiais metais buvo dalyvauta net keturiose EFP vykdomose programose, vienoje iš jų - „Producers on the Move", kurioje dalyvavo tarptautine sėkme pasižymėjusio projekto „Sangailės vasara" prodiuserė Živilė Gallego.
„Šiemet „Producers on the Move" programai teikėme D. Vildžiūnaitės kandidatūrą. Tikimės, kad dalyvavimas jai bus naudingas ir jos naujieji projektai sudomins tarptautinę kino industriją bei sėkmingai suras puikių partnerių savo projektų įgyvendinimui", - sakė Lietuvos kino centro atstovė tarptautiniame tinkle „European Film Promotion" Liana Ruokytė-Jonsson.
„Būti šios programos dalyve man yra svarbus profesinis pasiekimas. Kažkuria prasme visi atrinktieji kviečiami prisistatyti ant scenos viename pagrindinių kino renginių pasaulyje. Tai yra ir garbė, ir didelė atsakomybė. O darbo prasme tai dar viena puiki galimybė praplėsti profesinių pažinčių ratą, surasti partnerių esamiems ir būsimiems projektams," - sakė „Just a moment" prodiuserė D. Vildžiūnaitė.
D. Vildžiūnaitė pristatys projektus, prie kurių šiuo metu dirba. Tai - Lietuvos ir Rumunijos bendras projektas „Amžinai kartu", kurį režisuoja Lina Lužytė, Lietuvos, Kroatijos ir Latvijos projektas „Kvėpavimas į marmurą", kurio režisierė Giedrė Beinoriūtė, ir režisieriaus Tomo Smulkio kino projektas „Žmonės, kuriuos pažįstam".
Kasmet „Producers on the Move" renginyje sukuriami keli bendri tarptautiniai projektai. Šiemet net septyni buvę šio renginio dalyvių filmai pretenduoja į prestižinį Kanų kino festivalio apdovanojimą - Auksinę palmės šakelę.

Atgal