VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Galerija

05.13. Abstrakcijos klasikė D. Kasčiūnaitė „Arkos" galerijoje atidaro savo kūrinių parodą

Gegužės 16 d., antradienį, galerijoje „Arka" atidaroma Dalios Kasčiūnaitės kūrinių paroda „Su savimi". 

Parodoje bus pristatomos įvairios ir skirtingos D. Kasčiūnaitės kūrybos sritys - tapyba, piešiniai, fotografija. Pasitelkdama įvairias kūrybos priemones, autorė lieka ištikima savo tvirtiems kūrybos principams ir gerai atpažįstamam meniniam braižui. Visuose kūriniuose ji yra autentiška, kaip ir jos parašas „Dalia", tapęs nepakartojama vizitine kortele. 

Dailininkės parodos nutinka retai ir todėl tik dar labiau žadina smalsumą. Ką pamatysim šį kartą? Unikalus dailininkės gebėjimas iššokti iš įprasto, atrasto ir jau daug kartų įvertinto kūrybos lauko stebina, žavi ir intriguoja. O svarbiausia - leidžia menininkui nuolat būti savo laike: ne bėgti paskui jį, karštligiškai čiuopiant pulsą, o tiesiog būti ir reflektuoti. Europietiškiausia abstrakcijos meistrė - tokia D. Kasčiūnaitė buvo dar tada, kai Europa buvo nepasiekiama svajonė, ir Lietuvos abstraktaus meno nepralenkiama klasikė dabar - kai atviros sienos dažnam ištrynė unikalų individualumą.

„Mano kūrybos būdas - improvizacija. Tačiau ja paremtas kūrybos procesas yra labai alinantis. Todėl kartais norisi atsitraukimo, poilsio. Pakeitus įprastinius veiksmus, kartais patiri sėkmingus atradimų nuotykius, o nesėkmės - irgi įdomu. Nesėkmės priverčia mąstyti. Ar esate kada užlipę ant grėblio? O aš - ir ant grėblio, ir ant šakių, bet vis dar laukiu, kada suaugsiu", - sako dailininkė. 

Atgal