VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Ekonomika

09.05. Europos ekonominės galios žemėlapis

Žygimantas Mauricas

 

Europos ekonominės galios žemėlapis, kuriame kiekvienos valstybės plotas yra lygus jos BVP dydžiui, atskleidžia daug įdomybių:

1. Vokietija akivaizdžiai dominuoja ekonominės galios žemėlapyje, tad posakis, kad ES architektai norėjo sukurti europietišką Vokietiją, o sukūrė vokiškąją Europą nėra iš piršto laužtas

2. Rusija šiame žemėlapyje atrodo santykinai nedidelė, nes jos BVP yra daugiau nei du kartus mažesnis nei Vokietijos bei mažesnis nei JK, Prancūzijos ir Italijos.

3. Baltarusios plotas šiame žemėlapyje yra kone identiškas Lietuvos plotui, nes, nors ir turėdama tris kartus daugiau gyventojų, Baltarusia sukuria tiek pat BVP, kiek ir mažytė Lietuva (tai paaiškina, kodėl Baltarusia nesulaukia didelio dėmesio iš Vakarų Europos, nes nėra didelio ekonominio intereso)

4. Skandinavijos ir Baltijos šalių ekonominė galia yra panaši kaip Rusijos (nors gyventojų skaičius yra apie 5 kartus mažesnis)

5. EEE (Europos ekonominės erdvės) šalių ekonomika yra 8 kartus didesnė nei NVS šalių, tad Lietuvos pasirinkta kryptis į Vakarus ekonominiu (ir visais kitais) požiūriais yra teisinga.

6. Kitų NVS šalių (be Rusijos) ekonomikos kartu sudėjus yra lygios vieno mažyčio Izraelio ar mažytės Airijos ekonomikai

7. Geografiškai mažytės Beniliukso šalys yra tokio pat dydžio kaip Rusija, o Šveicarija - kaip Turkija.

8. Naftos resursų turintis Kazachstanas yra du kartus mažesnis nei naftos resursų neturinti Airija (ar naftos resursų neturintis Izraelis)

9. Vokietijos ekonomika yra du kartus didesnė nei visos Afrikos

10. Lietuvos ekonomika yra didesnė nei 100 milijonų gyventojų turinčios Kongo Demokratinės Respublikos

 

Atgal