VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Ekonomika

05.29. Į apyvartą išleidžiami nauji 100 ir 200 eurų banknotai

Lietuvos banke (LB) pristatyti naujos serijos „Europa“ 100 ir 200 eurų banknotai, kurie nuo antradienio išleidžiami į apyvartą Lietuvoje ir kitose euro zonos šalyse.

Lietuvos banko nuotr.

„Pasiruošimas vyko 9 mėnesius. Ir bankai, ir mes, ir prekybos įmonės rengėsi naujų banknotų įvedimui, todėl tikimės, kad šiandien pradėjus cirkuliuoti šiems banknotams apyvartoje nebus jokių nesklandumų atsiskaitant jais prekybos vietose“, – teigė LB Grynųjų pinigų departamento direktorius Deivis Stankevčius.

Naujuose banknotuose patobulintas smaragdo spalvos skaičius. Jis yra visuose kituose serijos „Europa“ banknotuose, o šioje patobulintoje jo versijoje dar matyti euro simboliai.

Taip pat, kreipiant banknotą, dešinėje esančios sidabro spalvos juostelės viršuje esančioje hologramoje su erdviniais elementais matyti aplink skaičių judantys euro simboliai, tiesioginėje šviesoje jie tampa ryškesni. Sidabro spalvos juostelėje dar matyti Europos portretas, architektūros objekto motyvas ir didelis euro simbolis.

100 ir 200 eurų banknotai dabar bus tokio paties pločio kaip ir 50 eurų banknotas, todėl juos tvarkyti ir apdoroti, LB teigimu, bus lengviau. Taip pat jie lėčiau dėvėsis, todėl ilgiau bus tinkami naudoti.

Pasak D. Stankevičiaus, atsiskaitant šie banknotai nėra labai populiarūs.

LB duomenimis, 100 eurų banknotas yra ketvirtas pagal populiarumą Lietuvoje. Jis sudaro 12 proc. visų Lietuvoje išleidžiamų banknotų, o 200 eurų banknotas – 2 proc. Dažniausiai Lietuvoje naudojami 50 ir 20 eurų banknotai.

Atgal