VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Ekonomika

04.09. Lietuva užmezgė bendradarbiavimą su Kinijos SGD klasteriu

Šanchajuje vykusioje tarptautinėje parodoje „LNG 2019“ pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Kinijos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) klasteriu, praneša Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP).

Balandžio 1-5 d. vykusioje tarptautinėje parodoje taip pat pristatyta Lietuvos ir kitų Baltijos jūros regiono šalių veikla SGD sferoje bei įgyvendinami projektai. 


Baltijos jūros regiono šalių regiono SGD klasterio prisistatymą Šanchajuje organizavo KMTP - vadovaujantysis projekto „Go LNG“ partneris. Tarptautinis projektas, kuriame taip pat dalyvauja Lenkijos, Vokietijos, Švedijos, Danijos ir Norvegijos atstovai, yra nukreiptas į SGD poreikio vystymą bei šio kuro prieinamumo didinimą regione. 

„LNG 2019“ metu savo pranešimus skaitė 240 verslo ir kitų organizacijų atstovų iš viso pasaulio. Tuo metu 10 tūkst. lankytojų pritraukusi paroda kvietė aplankyti ir 250 stendų, kuriuose pristatyti naujausi produktai, technologijos ir inovacijos SGD sferoje. 

„Mūsų įmonės yra aktyvios kuriant ir diegiant inovacijas, todėl tikime, kad vizitas Šanchajuje, kurio reikšmingu akcentu tapo su Kinijos SGD klasteriu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, atvers naujų galimybių verslui, praplės erdvę kompetencijų ir patirties mainams“, - KMTP pranešime cituojamas jos plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

KMTP atstovas taip pat pabrėžė, kad Baltijos jūros regiono SGD klasteriui siekiant plėsti bendradarbiavimo ryšius bei rinkas svarbus šių procesų katalizatorius yra Klaipėda. 

„Nuo pat Lietuvos SGD klasterio įsteigimo 2016-aisiais esame užsibrėžę tikslą - tapti SGD technologijų centru Baltijos jūros regione bei užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą mokslo bei verslo srityse“, - sakė A. Sutnikas. 

Šiuo metu uostamiestyje ruošiamasi „Klaipėda LNG Forum 2019“. Gegužės 15-16 d. vyksiantis forumas, kurį organizuoja KMTP, bendrovė „Klaipėdos nafta“ ir Nyderlandų ambasada Lietuvoje, bus didžiausias iki šiol uostamiestyje organizuotas renginys, skirtas SGD tematikai.

Atgal