VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Dailė

05 03. Ramūno Dagio spalvų šventė

Birutė Liškauskienė

Šiaulių universiteto bibliotekoje  išeksponuota Ramūno Dagio tapyba iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip ir chaotiškas spalvų raizginys, bet jis patraukia , sudomina ir tada jau regi  puikų kompozicinį statinį iš linijų, spalvų, šešėlių, šviesos, kuris nuteikia pozityviai ir net raminamai. Tiesiog nustembu žiūrėdama  į drobę, kurioje ritmiškai šokinėja, gula, glaudžiasi viena prie kitos spalvos džiugindamos akis.

Straipsnio autorė ir Ramūnas Dargis

Nors Ramūnui labiau patiko mano pasiūlytas  parodos pavadinimas „Spalvų brūzgynai“, dabar galvoju, kad labiau tiktų  „spalvų šventė“, nes akimis girdi  malonų šlamesį, ūžesį, lingavimą, galima sakyti, muziką. Todėl nenuostabu, kad Prancūzijoje  vykusių Ramūno tapybos darbų parodų į Lietuvą paveikslai nebegrįžo, nes beveik visi buvo išpirkti prancūzų kolekcionierių, kurie, kaip žinome,  yra labai išrankūs meno kūriniams. 

Taip atrodo paroda Anykščiuose tamsiu paros metu

Ta proga priminsiu, kad tai buvo maždaug prieš dešimtį metų Šalonė en Šampanė (Chalone en Champagne), Reimse, Strasbūre ir Paryžiuje. Štai tokia radviliškiečio tapytojo ir populiaraus pedagogo, šiais metais švęsiančio  jubiliejinį penkiasdešimtąjį gimtadienį  (liepos 2 d.) kūrybos paroda jau buvo Anykščiuose ir dar aplankys gražiausius Lietuvos kampelius: Juodkrantę, Rusnę, Jurbarką ir Zyplių dvarą, esantį Šakių rajone. Anykščių kultūros centras pasirūpino, kad tamsiu paros metu būtų apšvieti tapybos kūriniai žėrėtų savo spalvomis  ir  puikiausiai būtų  matomi iš gatvės praeiviams. Tai buvo puošmena visam  miestui. Štai tokia paroda  ir bus atidaryta Šiaulių universiteto bibliotekoje balandžio  29 d. 15:00 val. ir tęsis iki birželio 5 dienos. Kartu su autoriumi kviečiame apsilankyti.

R.Dargio kūrinys "Pieva". Nuotraukų autorius pats Dagys

Atgal